2419/​624

Dansk snedkermester

Dækketøjsskab af cubamahogni. Front med to døre, to skuffer og to udtræksplader, greb af messing. Indvendig med udtræksbakker. H. 160. B. 120. D. 44.

Almindelig brugspatina, herunder ridser, mærker og mindre finérafslag. Øverst på ene dør med revne.

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag