2420/​161

Hans Alaufesen (f. Aasiaat/Egedesminde 1922, d. 1982)

Zakæus Andreasen (f. 1921, d. 1985, Grønland)

Tre figurer af udskåret træ. Delvist signerede. H. 23–25. (3)

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

906830 1.000 DKK